הישרדות Islands

הישרדות 4-8 קבוצות

הסבר כללי

משחק גיבוש, הקבוצה מחולקת ל 4/8 שבטים כל שבט יעבור ב-4 תחנות שונות כאשר כל משימה בעלת אופי שונה, בסיום ארבעת הסבבים שתי הקבוצות שצברו את מירב הנקודות יעלו לשלב הגמר. לכל שבט מצוות מפעיל (סה”כ 4 מפעילים) הלבוש בגדי הישרדות, את המשחק מנהלים: מנחה מקצועי והצוות, כל התחנות מדוגללות, האירוע מלווה ע”י מוסיקת רקע קיצבית.
פרסים: יש לארגן.

משימת פתיחה כל שבט מקבל בנדנות בצבע שונה, אביזרי איפור ואביזרי הכנת דגל שבטי, על חברי הקבוצה להמציא שם קבוצה, המנון, לקשט את עצמם ולבנות דגל, הקבוצה שתפעל במלוא המקוריות תקבל את הניקוד הגבוהה ביותר.

 

4 תחנות לבחירה מתוך הרשימה:

 

משחק הזיכרון- על הקרקע פזורים אלמנטים הלקוחים מעולם ההישרדות לכל אלמנט יש אלמנט נוספת זהה, על כל מתמודד בתורו והקבוצה בכלל למצוא בזמן הקצוב את כל צמדי האלמנטים, משימה זו דורשת שיתוף פעולה פורה, זיכרון ותקשורת בריאה.

קפיצת שקי ענק – חברי הקבוצה עומדים על מחצלת בקצה אחד של מתחם מלבני לרשותם שק קפיצה ענק ובו יכולים להיכנס עד 4 אנשים בו זמנית, על הקבוצה להעביר את כל חברי הקבוצה לצד השני של המלבן כאשר המשתתפים יכולים לעבור בין הצדדים אך ורק בתוך השק, מעודד חשיבה אסטרטגית, שיתוף פעולה וחיבור בין עובדים שאינם מכירים אחד את השני.

תחנת סלעי החוף- כל חברי הקבוצה עומדים בצד אחד של מלבן, עליהם לעבור לצד השני, לרשותם 2 ארגזי קשיחים, אסור לדרוך בתוך המלבן, רק על גבי הארגזים (משימת הישרדות מקורית), המשימה תסתיים כאשר כל חברי הקבוצה יעברו לצד השני, דורש עבודת צוות, זריזות ומנהיגות.

 

מסלול מכשולים עיוור- על הקבוצה להעביר כמה שיותר מתמודדים את מסלול המכשולים וזאת כאשר כל מתמודד שמנסה עושה זאת ע”י עיניים מכוסות במשקפת מיוחדת, שאר חברי הקבוצה צריכים לכוון את המתמודד רק ע”י קריאות קול מיוחדות שהוחלטו מראש ע”י חברי הקבוצה (לא בשפה קיימת), משימה זו מעודדת אמון בין חברי הקבוצה, מקוריות, זריזות ויעילות.

 

פסגת הפחד – מבחן הטעימות – על כל חברי הקבוצה לאכול מגוון מאכלים חריפים, מתוקים ומוזרים בזמן קצוב, הניקוד נקבע עפ”י כמות המאכלים שהקבוצה אכלה בזמן הקצוב שניתן לסיום התחנה.

מאכלים לדוגמא: זיתים חריפים, פלפל שיפקה, סרדינים בטעמים, נחשי גומי, גרעינים ועוד

משימה היתולית ומשעשעת, משחררת ודורשת שיתוף פעולה/

 

משימת הדייג –המשימה היא לאסוף כמה שיותר אותיות צבעוניות צפות מתוך בריכת המים לסלסלה, על כל אחד מחברי הקבוצה לעבור מסלול ובו הוא נועל סנפירי שחיה, משקפת ושנורקל ורשת דייג, על המתמודד להגיע בהקדם האפשרי מהמחצלת לבריכת הדגים ולאסוף אות אחת , בעזרת האותיות שדגו יש להרכיב משפטים או מילים אשר קשורים בארגון או בחברה, כל המתמודדים משתתפים, המשימה הינה היתולית משעשעת ודורשת יכולת אישית, אחד למען כולם .

 

דלי וחור בו- מטרת הקבוצה למלא דלי מחורר בכמה שיותר מים עד לסוף הזמן הקצוב (אפשרות להעביר מים מהים או מהבריכה), על הקבוצה לעמוד בטור אחד ולהעביר את המים בעזרת הכלים שלרשותם בין חברי הקבוצה, משימה זו דורשת שיתוף פעולה מעודדת היכרות עם עובדים חדשים, משימה רטובה ומשעשעת.

משימת סללום כדורגל- כל אחד מחברי הקבוצה ייגש בתורו למסלול הסללום כדורגל ובו יעבור עם הכדור בין הקונוסים ויבעט את הכדור לתוך שער קטן/ חור בלוח בעיטות, הניקוד של הקבוצה במשימה זו יינתן לפי כמות השערים שהובקעו, משימה ספורטיבית ומאתגרת במיוחד – אפשרות לשלב מתקן מתנפח כדורגל ייעודי

 

משימת הבמבוק- מטרת הקבוצה למלא מים בדלי ענק בעזרת חצאי במבוק, בעזרת חצאי הבמבוק הקבוצה צריכה לייצור תעלת מים המובילה לדלי, על הקבוצה להתחלק לשלוש תתי קבוצות של ממלאים, מעצבי התעלה וראש קבוצה אשר מודד את עומק המים בדלי, משימה זו דורשת שיתוף פעולה מעודדת היכרות עם עובדים חדשים, משימה רטובה ומשעשעת.

הניקוד נקבע עפ”י כמות המים שחברי הקבוצה מילאו בדלי.

 

משימות בונוס:

 

ארמונות בחוף, פירמידה קבוצתית, שיר משותף, צורות אנושיות, ריקוד הורה במים, מסיבת ריקודים ועוד…

 

משימת גמר:

אפשרויות למשימת גמר: תחרות קייקים (נציגים), שלב השאלה הזהה (נכון או לא נכון, שאלון על החברה), משיכת חבל.

זמן פעילות: עד 120 דקות

כולל:

מנחה מקצועי + 4 מפעילים + משימת פתיחה + 4 תחנות מעוצבות + משימת גמר + רמקול מוגבר + בנדנות בצבעים שונים + גביע ומדליות למנצחים

עיצוב: 4 דגלים סיניים + שמשונית + שלטי קאפות לעמדות + תלבושות לצוות ועוד